Kırmızı reişi mantarı

Ganoderma Lucidum (Kırmızı Reişi Mantarı): Kahvemiz içerisinde yer alan “Kırmızı Reişi Mantarı” tamamen doğal ve çok nadir bulunan, kıymetli bir bitkidir ve uzak doğu da sonsuz hayatın kaynağı olarak ünlenmiştir. Ganoderma’nın Çince adı Lingzhi “ruhsal iktidar” anlamına gelirken, Japonca adı Reishi “Bitkiler Kralı” olarak tercüme edilebilir.

Kahvemiz; tüm bu anlamları birleştiren, sonsuz hayat hediyesi anlamına gelen “Kadoo” logosu ile sizlere sunulmaktadır.  Bir çok hastalık, vücutta toksinlerin birikmesi nedeni ile vücut fonksiyonlarının bozulması ve dengesini kaybetmesi sonucu meydana gelir. Ganoderma, vücutta biriken toksinlerin atılmasına ve bağışıklık sisteminin güçlendirilmesine yardımcı olmaktadır. Geleneksel Çin tıbbında kaliteli uyku ve beden sağlığı için Ganoderma kullanılmaktadır.

Bitkiler arasında en yüksek Antioksidan kaynağı olarak gösterilen Ganoderma, bağışıklık sisteminizi de destekler.  Ganoderma lucidum’da 800-2000 ppm düzeyinde organik Germanyum bulunmaktadır. Bu miktar, Ginseng bitkisindeki germanyum miktarından 4-5 kat fazladır. Sarımsak, tere ve sumakta da bulunan Germanyum, bir iz elementtir.

Germanyum çok güçlü bir antioksidandır. Germanyum, organizmanın bağışıklık sistemini güçlendirdiği gibi vücudun toksinlerden arınmasını sağlamakta, yaşlanmayı geciktirmekte, adaptojen özelliğiyle kandaki pH, potasyum, kalsiyum, trigliserit, bilirubin ve ürik asit seviyesini normalleştirmekte, tiroit bezinin düzgün çalışmasını ayarlamakta ve damarların tıkanmasını engellemeye yardımcıdır. Epilepsiye de iyi gelen germanyum, katarakt tedavisinde kullanılmakta, hipertansiyon hastalarında kan basıncını normal seviyelere getirirken, bazı kanser tiplerinde tümörlerin gelişmesini engelleyerek hastaların yasam süresini uzatmakta, terminal aşamadaki ağrıyı nötralize etmekte ve ayrıca HIV virüsünün çoğalmasını durdurmaktadır (Hobbs 1995; Ooi 2000; Wasser 2005).  

ORGANİK GERMENYUM: Alman bir kimyager, Germanyum’un, gıdalarda eser miktarlarda, kömür yataklarında ve yer kabuğunda bulunduğunu keşfetmiştir. Organik Germanyum, kırmızı kan hücrelerinin oksijen taşıma kapasitesini 1,5-2 kat artırmaktadır. Bunun yanısıra Organik Germanyum, vücudun herhangi bir stresle baş etmesine yardım eden bir adaptojen olarak tkinlik gösterir. Germanyum’un aynı zamanda antimutajen, bağışıklık düzenleme, antioksidan ve anti-tümör etkinliği ile de ilgili olduğu yapılan çalışmalar ile ortaya konmuştur.  

ISPATLANMIŞBİLİMSEL ÖZELLİKLERİ: Gerber ve Leonard (1997), organic Germanyum’un, kanser tedavisinde faydalı olan anti-mutajenik veya anti-kanserojen niteliklere sahip olduğunu belirtmiştir. Organik Germanyum’un sahip olduğu terapatik özellikler arasında bağışıklık sisteminin geliştirilmesi, oksijen zenginliği, serbest radikallerin temizlenmesi, analjezi ve ağır metal detoksifikasyonu yer almaktadır. (Chiu vd. 2000)  


KAHVENİZİ "ALKALİ" HALE GETİRİYORUZ!

ALKALİ YAŞAM NEDİR?  Yaşam için pH dengesi oldukça önemlidir. Peki vücuttaki pH derecesi kaç olmalıdır? Neden bu kadar önemlidir?   İnsanın organizması ve hücreleri için pH seviyesi alkali (7, 35-7, 45) olmalıdır. Bu oranın korunması organların çalışması için son derece önemlidir. Böbreklerimiz bu değeri dengede tutmaya çalışır. Son yıllarda tarımdaki yenilikler ve endüstrileşmenin artmasıyla birlikte, asit oranı yüksek olan gıdaların da tüketimi artmıştır. Bu da pH dengesini değiştirir ve asidik beslenme ile vücut bu dengeyi sağlayamaz.

Bu nedenle beslenmemizde alkali yani asidik olmayan ürünlerin yer almasına dikkat etmemiz gerekir. Kilo verememe ve vücutta fazla yağ birikiminin en büyük nedenlerinden birisi de asidik beslenmedir!   Kahve ise içerdiği kafein nedeni ile asidik ürünler içerisindedir. Ancak Kadoo ürünleri içerisinde buluna  Ganoderma Lucidum "Kırmızı Reişi mantarı", kahvenizi alkali hale getirir ve beslenmenizde vücut dengenizin korunmasında ve kilonuzu korurken kahveden korkusuzca keyif alabilmenize yardımcı olur.  

Geleneksel Hazırlanışı: Soğuk içme suyunu, kaç kişilik kahve yapacaksanız o kadar fincan ölçüsünde cezveye koyun. Kişi başı 2 çay kaşığı (yaklaşık 6g) kahve ekleyin. İsteğe göre şeker ilave edebilirsiniz. Kahve, su ve şekeri cezveyi ocağa koymadan önce iyice karıştırın. Kısık  ateşte kahvenizin köpüklenmesini karıştırmadan bekleyin. İlk oluşan köpükleri bir kaşık yardımı ile fincanlara pay edin. Sonrasında 1 taşım daha kaynatın. Böylece biraz daha köpürecek ve bu sayede ilk köpükleri çoğaltacaktır. Sonrasında kahvenizi fincanlara boşaltın. Aceleye getirmeden afiyetle tüketebilirsiniz.  


GANODERMA LUCIDUM'UN FARKLI DİLLERDEKİ İSİMLERİ & ANLAMLARI

Çince İsmi Japonca İsmi Vietnamca İsmi "Ganoderma" Yunancadan gelir Latince de"Lucidum" kelimesinin karşılığı LINGZHI REISHI LINH CHI GANOS "SHINING" Anlamı: "Manevi Güç" Anlamı: "Bitkilerin Kralı" Anlamı: "Gerçeküstü Mantar" Tercümesi "Parlaklık, Işıltı" Anlamı: "Parlayan"

Bu Yazıyı Paylaşmak İster misiniz ?
E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?