Kadoo markasını oluşturmak üzere 2017’de çalışmaya başladık. Isim araştırmalarımız, ürün içerikleri ve lezzet araştırmalarımızda çok uzun zaman ve emek harcadık. Ürün geliştirme aşamasında öncelikle içerik temininde de işbirliği yaptığımız uzakdoğulu kahve üreticileri ile çalıştık. Diğer yandan ise ülkemizde de işbirliklerimiz oldu. Uzun senelere yayılacak şekilde bir ürün lansman planı hazırladık. Ürünlerimizle ilgili olarak uzakdoğu bağlantısı ile kırmızı reişi mantarı içeren ürünlerin öne çıktığını söyleyebiliriz. Bu kapsamda zaten önde gelen işbirliğimizin yanında marka oluşturma sürecimiz de parallel olarak ilerledi.

Kadoo ismini seçerken hem düşüncelerimiz hem de çok hoş tesadüflerle karşılaştık. Karma bu olsa gerek.   Kadoo ismi yazılışı sayesinde her lisanda aynı şekilde okunabiliyor. Bu önemli bir öncelikti bizim için. Ayrıca hayatın bize özel bir hediye olması gibi Kadoo ismi gerek batı gerekse doğu dillerinde hediye olarak da anlamlanıyor. Aynı kelimenin doğu ve batıda aynı anlama gelmesi çok güzel bir tesadüf oldu. Özellikle yurt dışı taleplerde kendi ülkelerinde bu isim ve desenleri kullanarak bir franchise mantığı oluşturma taleplerini de düşünmeye başladık. Kendimizi sınırlamıyoruz.

www.kadoopremium.comüzerinden perakende ve toptan taleplerine cevap veriyoruz. Ayrıca önemli e-ticaret portallarında da mağalarımız var. Bize iletilen talepleri de düşünerek yakında bir franchise içeriği ile de sürprizler yapmak üzere çalışmaya başladık bile. Diğer taraftan ürünlerimiz özellikle lüks otellerde yabancı misafirlere yönelik olarak bilhassa süit, kral dairesi ve villalarda ikram için sunuluyor.  

Kahve çeşitlerimiz içerikleri ile yenilikler getiriyor. Öncelikle kırmızı reişi mantarı içeren ürünümüzden bahsedelim. Bugüne kadar ganoderma lucidum adıyla da Türkiye’de bir bilinirlik vardı. Ancak Türk kahvesiyle tüketilmemişti. Uzak doğudaki tanışıklıklarımız eskiye dayanıyor oradan bağlantılarımızla ve bu mantarın mucizevi özellikleri ile geleneksel Türk kahvesi lezzetini birleştirirsek ortaya hem sağlık hem haz birleştirilebilir diye hareket ettik. Kırmızı reişi mantarı içinde bulunduğu kahvenin tadına etki etmiyor. Renk, koku ve lezzet olarak kahvenin önüne asla geçmiyor. En önemli ve pahalı ilaçların hammaddesi olan kırmızı reişi mantarının Türk kahvesi içinde bulunması ise hem geleneklerimize bağlı olarak kahve tüketirken aynı zamanda önemli bir de fayda sağlamaya yardımcı. Kırmızı reişi mantarının yararlarını bir araştırın hayrete düşersiniz. Bu ürünümüzü aralıklarla üretip paketliyoruz dolayısıyla asla uzun süre beklemiyor. Tazeliği hep güvence altında.

Diğer bir lansman ürünümüz de  içinde yenilebilir 24 ayar altın bulunan ürünümüz. Altın Çağlar boyu zenginliğin sembolü olmuş. Biz Kadoo ürünlerini tasarlarken gerek içerikleri gerekçe yararları bakımından premium ürünler olmalarını Temel prensip olarak aldık.  Bu ürünün özel amacı hayatın en çok değer verilen anlarında olabilmek ve o anların parçası olabilmek. Evlilik teklifinde, söz ve nişan törenlerinde. Çok özel iş kutlamalarında konuklara verilen değerin bir göstergesi olarak düşünerek tasarladık. En az kırmızı reişi mantarı içeren ürünümüz gibi ilgi yarattı ve çok konuşulmakta.

Katma değer içeren ve Türk kahvesi başka olmak üzere ülkemizden de yenilikçi kahve ürünleri çıkabileceğini ispat etmek üzere yeni ürün içerik formülleri üzerinde çalışmalarımıza devam ediyoruz. E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?